Διά ποδός Μπακλαβά η νίκη της "Μπάρτσα" στη Ράξα(ΦΩΤΟ)

Σε ένα ενδιαφέρον ματς που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Ράξα, η Μπάρτσα Γριζάνου κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης, στην αναμέτρηση΄της, απέναντι στα Πράσινα πουλιά
Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να σημειώσουν δύο τέρματα, από ένα σε κάθε ημίχρονο, με μεγάλο πρωταγωνιστή το Χρήστο Μπακλαβά, ο οποίος σκόραρε δις.
Η Ράξα, στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Γριζάνου, παρά τις σημαντικές ελλείψεις που είχε.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι και λίγα λεπτά πριν τη λήξη με το σκορ στο 0-1, αλλά κάπου εκεί, το δεύτερο προσωπιικό τέρμα του Μπακλαβά, σφράγισε τη νίκη για την Μπάρτσα, που παραμένει στη δεύτερη θέση και σε απόσταση βολής, από τον πρωτοπόρο Διγενη Νεοχωρίου.
Να σημειωθεί, ότι ο αγώνας είχε αρκετή δύναμη, αλλά και μικροεντάσεις ανάμεσα σε ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με το διαιτητή να ηρεμεί συνεχώς τα πνεύματα.